Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Conspirators of Pleasure

Conspirators of Pleasure

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
That's Entertainment!

That's Entertainment!

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Courting Chaos

Courting Chaos

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Never Talk to Strangers

Never Talk to Strangers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Purple People Eater

Purple People Eater

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Niagara

Niagara

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Penitentiary

Penitentiary

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robot in the Family

Robot in the Family

1994
×
Read the review Edit this entry  
01
Riding the Bus with My Sister

Riding the Bus with My Sister

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Making Contact

Making Contact

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Primal Rage

Primal Rage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Food of the Gods II

Food of the Gods II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grizzly II: Revenge

Grizzly II: Revenge

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alone in the Dark

Alone in the Dark

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
The Turning

The Turning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Paws

Star Paws

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Disclosure

Disclosure

1994
×
Read the review Edit this entry  
21
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry