Dan has logged 29 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
If Lucy Fell

If Lucy Fell

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Scissors

Scissors

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knight Moves

Knight Moves

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Stupids

The Stupids

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Contemporary Color

Contemporary Color

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Private Eyes

The Private Eyes

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
1BR

1BR

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Intruder

The Intruder

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry