DanlanVos has logged 71 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Annette

Annette

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★½
Edit this entry  
11
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Happy Times

Happy Times

2000
×
★★
Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Edit this entry  
28
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Not One Less

Not One Less

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Edit this entry  
04
Shanghai Triad

Shanghai Triad

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★½
Edit this entry