DannyGReviews has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bliss

Bliss

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry