• Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • The Hunt

  • The Way Back

  • The Invisible Man

  • The Night Clerk

    ★★

  • Emma.

  • The Father

    ★★★★★

  • Charm City Kings

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

  • Bombshell

  • Little Women

  • 1917

  • Richard Jewell

  • Doctor Sleep

  • The Interview

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

  • The King

  • Joker

  • Judy

  • Waves

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Just a Drill

  • Vivarium

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • When They See Us

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Chernobyl

  • Low Tide

    ★★★

  • Swallow

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Good Boys

  • Booksmart