Danny has logged 19 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
23
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Edit this entry