Danny has logged 36 entries for films during December 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Springsteen & I

Springsteen & I

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
Read the review Edit this entry  
20
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Sea

Black Sea

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
You, the Living

You, the Living

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
One Afternoon

One Afternoon

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
Edit this entry  
08
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Runaway

Runaway

2010
×
Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
Read prior review Edit this entry  
04
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
Edit this entry  
04
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Read the review Edit this entry