Dan has logged 363 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Billy and Mandy's Big Boogey Adventure

Billy and Mandy's Big Boogey Adventure

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Matchmakers

Christmas Matchmakers

2019
×
Edit this entry  
14
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Edit this entry  
11
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In a World...

In a World...

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry