• Olaf Presents

  • Encanto

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Far From the Tree

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Language Lessons

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Playing with Sharks

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Last Christmas Party

    ★★★

  • Valley Girl

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Northwood Pie

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Trolls Holiday

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★

  • history of the entire world, i guess

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★½

  • Win It All

    ★★★★

  • Let the Summer Never Come Again

    ★★★

  • Barrage

    ★★

  • Lemon

    ★½

  • Before I Fall

    ★★★

  • The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Trolls

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Founder

    ★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • Jim Henson's Turkey Hollow

    ★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★½

  • Parched

    ★★★

  • Robert

    ½

  • Digging for Fire

    ★★★

  • Teen Beach 2

    ★★½

  • Paper Towns

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Juke: Passages from the Films of Spencer Williams

    ★★★

  • Frozen Fever

    ★½

  • The DUFF

    ★★★