• Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Don't Look Up

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★

  • War Dogs

    ★★★½

  • Hush

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Brian Wilson: Songwriter 1969-1982

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Lincoln

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • Ted

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • Hop

    ★½

  • Brian Wilson: Songwriter 1962-1969

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Inception

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • The Hangover

    ★★★½

  • Enter the Void

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★