Daniel has logged 725 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rental

The Rental

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
VHYes

VHYes

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Piggening

The Piggening

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
9/11 Simulation in Roblox Environment

9/11 Simulation in Roblox Environment

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Escape from Park City

Escape from Park City

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Standing Up, Falling Down

Standing Up, Falling Down

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Jimi Plays Monterey

Jimi Plays Monterey

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Promotion

The Promotion

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Successful Alcoholics

Successful Alcoholics

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Blazing World

The Blazing World

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Unexpected

Unexpected

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Eat Wheaties!

Eat Wheaties!

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Fashion Film

Fashion Film

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jerrod Carmichael: Love at the Store

Jerrod Carmichael: Love at the Store

2014
×
★★★½
Edit this entry