D has logged 127 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Five Fingers for Marseilles

Five Fingers for Marseilles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
National Theatre Live: Antony & Cleopatra

National Theatre Live: Antony & Cleopatra

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Riding: The Year of Our Lord 1974

Red Riding: The Year of Our Lord 1974

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
National Theatre Live: King Lear

National Theatre Live: King Lear

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry