• The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

  • Rent-A-Pal

    ★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • His House

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★★

  • Jexi

  • The Cleansing Hour

    ★★★★

  • Z

    ★★★½

  • VFW

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Room

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★½

  • Bird Box

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Santa Jaws

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Border

    ★★★★★

  • Braid

    ★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★★

  • Winchester

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blue My Mind

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Jesus, Bro!

  • M.F.A.

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Void

    ★★★★½

  • Sweet, Sweet Lonely Girl

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Are We Not Cats

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★½

  • A Dark Song

    ★★★½