• Split

    ★★★★

  • The Void

    ★★★★½

  • Sweet, Sweet Lonely Girl

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Are We Not Cats

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★½

  • A Dark Song

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • Always Shine

    ★★★★

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Pet

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★

  • We Are the Flesh

    ★★★½

  • Antibirth

    ★★★★★

  • The Greasy Strangler

    ★★★½

  • Hell House LLC

    ★★★★½

  • Tales of Halloween

    ★★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★★

  • The Devil's Candy

    ★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★½

  • The Visit

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Emelie

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • The House on Pine Street

    ★★★½

  • Flowers

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Clown

    ★★★★

  • Tusk

    ★★★★½

  • The Editor

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★★

  • Heaven Knows What

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Digging Up the Marrow

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Starry Eyes

    ★★★★½

  • Unfriended

  • It Follows

    ★★★★★

  • Let Us Prey

    ★★★½

  • Creep

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Guest

  • The Babadook

    ★★★★

  • Monstrosity

    ★★★★

  • Frozen

  • I Am No One

    ★★★

  • Her

    ★★★★

  • Cross Bearer

    ★★★½

  • Descent Into Darkness: My European Nightmare

    ★★★★½

  • Hell Baby

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★

  • A Teacher

    ★½

  • Madness of Many

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Antiviral

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★