• The Social Network

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★