Amanda has rated 18 films ★★★ .

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Class of 1984

    ★★★

  • Dead Heat

    ★★★

  • Are We Not Cats

    ★★★

  • Braid

    ★★★

  • I Am No One

    ★★★

  • Orphan

    ★★★

  • Dead Hooker in a Trunk

    ★★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Emelie

    ★★★

  • Cannibal Holocaust

    ★★★

  • Bridge to Terabithia

    ★★★

  • Freddy Got Fingered

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • Under the Skin

    ★★★

  • Avatar

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★