Amanda has rated 46 films ★★★★½ .

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★½

  • The House of the Devil

    ★★★★½

  • Eraserhead

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★½

  • Starry Eyes

    ★★★★½

  • Easy A

    ★★★★½

  • Corpse Bride

    ★★★★½

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★★½

  • Clueless

    ★★★★½

  • A Very Brady Sequel

    ★★★★½

  • Masks

    ★★★★½

  • Game Over

    ★★★★½

  • Hell Baby

    ★★★★½

  • Hell House LLC

    ★★★★½

  • Tales of Halloween

    ★★★★½

  • Descent Into Darkness: My European Nightmare

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½