• The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Apartment 407

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • K-12

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Descendants 3

  • Secret Obsession

    ½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Late Night

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Cam

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • True to the Game

    ½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★