daria has logged 142 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
I Am Still Here

I Am Still Here

2017
×
★½
Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Apartment 407

Apartment 407

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
09
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cam

Cam

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
K-12

K-12

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
Edit this entry  
07
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Penelope

Penelope

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unspeakable Acts

Unspeakable Acts

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
True to the Game

True to the Game

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry