Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Edit this entry  
15
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Edit this entry  
15
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Young Rebels

The Young Rebels

1980
×
★★★★
Edit this entry  
06
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
A Girl Missing

A Girl Missing

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Mark

The Mark

1961
×
★★★½
Edit this entry  
04
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nine 1/2 Weeks

Nine 1/2 Weeks

1986
×
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Edit this entry  
02
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jubilation Street

Jubilation Street

1944
×
★★★
Edit this entry  
31
Abnormal Family

Abnormal Family

1984
×
★★½
Edit this entry  
30
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★
Edit this entry  
30
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Woman

Woman

1948
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Edit this entry  
27
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Snow Flurry

The Snow Flurry

1959
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
All Watched Over by Machines of Loving Grace

All Watched Over by Machines of Loving Grace

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
Edit this entry  
24
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cassandro, the Exotico!

Cassandro, the Exotico!

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★½
Edit this entry  
18
Elephant Boy

Elephant Boy

1937
×
★★½
Edit this entry  
18
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love Story

Love Story

1970
×
★★★
Edit this entry  
16
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hyenas

Hyenas

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fake Famous

Fake Famous

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Blue Film Woman

Blue Film Woman

1969
×
★★
Edit this entry  
07
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★
Edit this entry