• #Alive

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • The Rental

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Infamous

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

  • Becky

    ★★½

  • Squeegee

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Scoob!

    ★½

  • The Wrong Missy

  • Capone

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Runon

  • TFW No GF

    ★★★

  • My Darling Vivian

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Happiness Continues

  • Middleditch & Schwartz

  • Apocalypse Norway

  • My Octopus Teacher

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Hater

    ★★★★½

  • Bloodshot

  • The Way Back

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★

  • Yes-People

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Wake Up

  • Time

    ★★★★½

  • His House

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Cuties

    ★★

  • Boys State

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Genius Loci

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Mushroom Park

  • Kingpins

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★

  • Sew Torn

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½