• 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The First Temptation of Christ

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Noelle

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Outpost

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Devil's Harmony

  • Doctor Sleep

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Eli

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Breast Friends

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Entire Days Together

  • Tic

  • Gemini Man

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Rambo: Last Blood

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★

  • Martin Eden

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Wasp Network

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ½

  • The Fanatic

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Float

  • Jacob's Ladder

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Cat in the Wall

    ★★

  • Hair Love

  • 7500

    ★★★

  • The Family

  • The Art of Racing in the Rain

    ★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½