• Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Float

  • Jacob's Ladder

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Cat in the Wall

    ★★

  • Hair Love

  • 7500

    ★★★

  • The Family

  • The Art of Racing in the Rain

    ★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Otherhood

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Girl Missing

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★

  • Kiss of the Rabbit God

  • Daughter

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Queer Genius

    ★★★

  • The Quiet One

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Anna

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Shaft

    ★★★½

  • Memorable

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Poison Rose

    ½

  • The Traitor

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Oh Mercy

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Fire Will Come

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Young Ahmed

    ★★★★★

  • The Hunt for Jihadi John

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • The Staggering Girl

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Brightburn

    ★★½

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Wine Country

  • Yesterday

    ★★★★