• See You Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★★

  • Yellow Rose

    ★★★½

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

  • Plus One

    ★★★

  • The Neighbors' Window

  • Benjamin

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Finding Julia

    ½

  • I Trapped the Devil

    ★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Missing Link

    ★★★

  • A Jew Walks into a Bar

  • Shazam!

    ★★★★

  • Unplanned

    ½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • Washed Away

  • The Beach Bum

  • Long Shot

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Juanita

    ★½

  • Dig Your Own Grave

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ½

  • Trading Paint

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • I Was at Home, But...

    ★★½

  • Buddy Games

  • Knives and Skin

  • Paddleton

    ★★★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Orbit

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★

  • Jawline

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★½

  • Knock Down the House

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • One Child Nation

    ★★★★

  • America

  • The Report

    ★★★★

  • Wounds

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Suicide by Sunlight

  • American Factory

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Late Night

    ★★