• West Side Story

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Hitori Bocchi no Marumaru Seikatsu

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Green Book

    ½

  • High Life

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Hinamatsuri

    ★★★½

  • Boro the Caterpillar

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Citrus

    ★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Land of the Lustrous

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kobayashi-san Chi no Maid Dragon: Valentine, Soshite Onsen! - Amari Kitai Shinaide Kudasai

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

  • Made In Abyss

    ★★★★

  • Demi-chan wa Kataritai: Demi-chan no Natsuyasumi

    ★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Gabriel DropOut

    ★★★½