bre has logged 22 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Jumper

Jumper

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cemetery Junction

Cemetery Junction

2010
×
★★
Edit this entry  
04
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Confessions of an Invisible Girl

Confessions of an Invisible Girl

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry