Shaun has logged 44 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fox and the Hound 2

The Fox and the Hound 2

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
Read the review Edit this entry  
27
Bumblebee 2

Bumblebee 2

×
Read the review Edit this entry  
27
Top Gear: Australian Road Trip

Top Gear: Australian Road Trip

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gear: Romania & Bonneville Special

Top Gear: Romania & Bonneville Special

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
LEGO Legends of Chima: The Power of the Chi

LEGO Legends of Chima: The Power of the Chi

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
LEGO Clutch Powers: Bad Hair Day

LEGO Clutch Powers: Bad Hair Day

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Senna

Senna

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man Training Studio

The Amazing Spider-Man Training Studio

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload

LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Sing

Sing

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Air Mater

Air Mater

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Top Gear: Revved Up

Top Gear: Revved Up

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gear: Top Gear Of The Pops

Top Gear: Top Gear Of The Pops

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Platoon

Platoon

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Rango

Rango

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Cars

Cars

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gift: The Journey of Johnny Cash

The Gift: The Journey of Johnny Cash

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
TMNT

TMNT

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Cars 2

Cars 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
King Kong

King Kong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Untitled DC Comics Film

Untitled DC Comics Film

×
Read the review Edit this entry  
01
Top Gear: The Burma Special

Top Gear: The Burma Special

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gear: The Patagonia Special

Top Gear: The Patagonia Special

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mobile Suit Gundam Unicorn

Mobile Suit Gundam Unicorn

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry