Sort by

Darren has logged 36 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
At Land

At Land

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Study in Choreography for Camera

A Study in Choreography for Camera

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Meditation on Violence

Meditation on Violence

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Street Trash

Street Trash

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dahmer

Dahmer

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hall Monitor

The Hall Monitor

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
Mower Minions

Mower Minions

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dope

Dope

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain Kronos: Vampire Hunter

Captain Kronos: Vampire Hunter

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombie Holocaust

Zombie Holocaust

1980
×
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Self/less

Self/less

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Forest

The Forest

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghosts Before Breakfast

Ghosts Before Breakfast

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dada

Dada

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry