• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • I Still Believe

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★

  • 22 July

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Commuter

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Kidnap

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★