• Borat Subsequent Moviefilm

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Cold Hard Blood

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Out

  • Scoob!

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½