• In The Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Happy Halloween: A Halloween Kills Fan Film

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Books of Blood

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Amityville Island

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • McMillion$

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Grudge

    ★½

  • Camp Blood 8: Revelations

    ★★★

  • Dracula

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Black Christmas

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Camp Blood Kills

    ★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½