Tim Tolbert has logged 312 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★½
Edit this entry  
19
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Camp Blood Kills

Camp Blood Kills

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghost of Camp Blood

Ghost of Camp Blood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
13
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Kills: Camp Blood 7

It Kills: Camp Blood 7

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Camp Blood 666

Camp Blood 666

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Steel

Steel

1997
×
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Rollercoaster

Rollercoaster

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
★★★
Edit this entry  
10
Elektra

Elektra

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Monsters Crash the Pajama Party

Monsters Crash the Pajama Party

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Halloween: A Halloween Kills Fan Film

Happy Halloween: A Halloween Kills Fan Film

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Edit this entry