• Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Camp Blood Kills

    ★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Leprechaun Returns

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Grinch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Hell Fest

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Predator

    ★★½

  • The Nun

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Mrs. Claus

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Ghost of Camp Blood

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Hellraiser: Judgment

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Winchester

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Lizzie

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Day of the Dead: Bloodline

  • A Christmas Story Live!

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★