Dashiellsilva has logged 11 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry