Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Edit this entry  
28
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
21
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Edit this entry  
12
Finch

Finch

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
M

M

1931
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dolemite

Dolemite

1975
×
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sin Nombre

Sin Nombre

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★½
Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry