• Blood Red Sky

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Last Summer

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • Murder by the Coast

    ★★★

  • Awake

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Ferry

    ★★

  • I Am All Girls

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Money, Explained

    ★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Why Did You Kill Me?

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★

  • Madame Claude

    ★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Under Suspicion: Uncovering the Wesphael Case

    ★★

  • Paper Lives

    ★½

  • Sentinelle

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½

  • Stuck Apart

    ★★

  • All My Friends Are Dead

    ★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Room 2806: The Accusation

    ★★★

  • Leyla Everlasting

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Ethos

    ★★★★

  • Horizon Line

  • Rebecca

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Black Box

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Sightless

  • Enfant Terrible

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Flood Won’t Come

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • Offering to the Storm

    ★★

  • Fatal Affair

    ½

  • Summer of 85

    ★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Sweat

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Disney Family Singalong

    ★★★★

  • Aleph

    ★★★