• The Duel

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • South Park Vaccination Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Burrow

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Out

  • Mulan

    ½

  • Onward

    ★★★

  • Lamp Life

  • The Social Dilemma

  • Awesome Planet

  • Loop

  • Togo

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Spies in Disguise

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Lady and the Tramp

    ½

  • The Imagineering Story

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Float

  • Hair Love

  • Puddles

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Our Planet

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Kitbull

  • Smash and Grab

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Auntie Edna

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Purl

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Fahrenheit 451

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½