David has logged 354 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
La luna

La luna

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
28
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★½
Edit this entry  
28
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Edit this entry  
25
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★★½
Edit this entry  
24
Parade of Aquatic Champions

Parade of Aquatic Champions

1945
×
★½
Edit this entry  
24
A Christmas Dream

A Christmas Dream

1945
×
★★
Edit this entry  
24
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1946
×
★★½
Edit this entry  
24
Three Magic Words

Three Magic Words

1939
×
★★
Edit this entry  
24
Christmas Rhapsody

Christmas Rhapsody

1948
×
★½
Edit this entry  
24
A Visit to Santa

A Visit to Santa

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Toyshop

Christmas Toyshop

1945
×
★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mistletoe & Menorahs

Mistletoe & Menorahs

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Borrowed Christmas

The Borrowed Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Broomshakalaka

Broomshakalaka

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry