David has logged 27 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Red Pill

The Red Pill

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Southwest of Salem: The Story of the San Antonio Four

Southwest of Salem: The Story of the San Antonio Four

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killing Versace: The Hunt for a Serial Killer

Killing Versace: The Hunt for a Serial Killer

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Amityville Horror

My Amityville Horror

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Dirty John, The Dirty Truth

Dirty John, The Dirty Truth

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Omega Code

The Omega Code

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry