• Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Mistletoe & Menorahs

    ★½

  • The Crossroads of Hunter Wilde

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Harriet

    ★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Overcomer

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • White Savior: Racism in The American Church

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Who Killed Garrett Phillips?

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Loqueesha

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • 7 Reasons

    ½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • My Dad Wrote a Porno

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • We Believe in Dinosaurs

    ★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Breakthrough

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Tread

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Lorena

    ★★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★½

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½