David has logged 31 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Call of the Sea

The Call of the Sea

1927
×
★★★
Edit this entry  
28
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Look Back in Anger

Look Back in Anger

1959
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Robin and Marian

Robin and Marian

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Night at the Alamo

Last Night at the Alamo

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Les Mistons

Les Mistons

1957
×
★★★
Edit this entry  
18
A Child in the Crowd

A Child in the Crowd

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home from the Hill

Home from the Hill

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Party Girl

Party Girl

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Strange Woman

The Strange Woman

1946
×
★★★★
Edit this entry  
11
Experiment Perilous

Experiment Perilous

1944
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crossroads

Crossroads

1942
×
★★½
Edit this entry  
11
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
White Cargo

White Cargo

1942
×
★★½
Edit this entry  
09
Level Five

Level Five

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Woman in Chains

Woman in Chains

1968
×
★★★
Edit this entry  
02
Erase and Forget

Erase and Forget

2017
×
★★★½
Edit this entry