• The Batman

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Annette

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Chaos Walking

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Puparia

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Plumber

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Rhubarb

  • Normal People

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Date Night

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Tom Papa: You're Doing Great!

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Boys State

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The King

    ★★½