• Scream

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Gracinha

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Luca

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Double Dad

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★½

  • So•nho

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Umbrella

    ★★★½

  • Tudo Bem

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • Amor e Sorte

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Work It

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ½

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • When I Write It

    ★★★★

  • Morfoses

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★

  • Circus Person

    ★★★★

  • Veneno

    ★★★★★

  • Shiva Baby

  • Stargirl

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • A Perfectly Normal Family

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Relic

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★