david has logged 34 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tudo Bem

Tudo Bem

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Relic

Relic

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sultry

Sultry

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Double King

Double King

2017
×
Edit this entry  
12
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Clique

The Clique

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Barbie and the Magic of Pegasus 3-D

Barbie and the Magic of Pegasus 3-D

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
The Clique

The Clique

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Xuxa and The Treasure of the Lost City

Xuxa and The Treasure of the Lost City

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Barbie Diaries

The Barbie Diaries

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Labor Pains

Labor Pains

2009
×
★★
Edit this entry  
06
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ana e Vitória

Ana e Vitória

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anavitória: Araguaína - Las Vegas

Anavitória: Araguaína - Las Vegas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry