• Matilda

    ★★★

  • I bought a billboard and it was a disaster

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • To Fitness and Beyond

    ★★½

  • Unparalleled Parking

    ★★

  • Soul of the City

    ★★

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★½

  • Dory Finding

    ★★½

  • Dancing with the Cars

    ★★★

  • Cookie Num Num

    ★★★½

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Disney Holiday Singalong

    ★★★

  • The Call

    ★★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Clouds

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Out

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Lamp Life

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Loop

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½