Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Greenland

Greenland

2020
×
Edit this entry  
05
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
06
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Edit this entry  
04
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
Edit this entry  
31
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★★½
Edit this entry  
10
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Evolution

Evolution

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Edit this entry  
06
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
Edit this entry  
05
Scoob!

Scoob!

2020
×
Edit this entry  
05
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry