Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Circumstantial Pleasures

Circumstantial Pleasures

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
City Hall

City Hall

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Vermeer

The Last Vermeer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Dog Stupid

My Dog Stupid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Falling

Falling

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nadia, Butterfly

Nadia, Butterfly

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fauna

Fauna

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Human Factor

The Human Factor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Akilla's Escape

Akilla's Escape

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Calming

The Calming

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Percy

Percy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wildfire

Wildfire

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Bandar Band

Bandar Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beans

Beans

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gunda

Gunda

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Notturno

Notturno

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Limbo

Limbo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
180 Degree Rule

180 Degree Rule

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
New Order

New Order

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Best is Yet to Come

The Best is Yet to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beginning

Beginning

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Disciple

The Disciple

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
No Ordinary Man

No Ordinary Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry