• Spaceship Earth

    ★★★

  • Downhill

    ★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • They Salivate

    ★★★½

  • Dinner in America

    ★★½

  • Jumbo

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★½

  • Spree

    ★★★

  • The Reason I Jump

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★

  • Blocks

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Genius Loci

    ★★★

  • Basic

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • My Spy

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

    ★½

  • Dolittle

    ★★

  • The Fox & the Pigeon

    ★★½

  • Matches

    ★★★

  • Flood

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Denmark

    ★½

  • Black Christmas

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Pá kis Panelom!

    ★★★★

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Gunpowder Heart

    ★★

  • Lava

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Puppy Love

    ★★

  • Chasing Dream

    ★½

  • The Good Liar

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Tezuka's Barbara

    ★★★

  • Figurant

  • Life: Untitled

    ★★½

  • Sounds Good

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Gravedad

    ★★★

  • My Dog Stupid

    ★★★

  • Average Happiness

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★½

  • Countdown

  • The Human Factor

    ★★★

  • Special Actors

    ★★★½

  • Videophobia

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Savage State

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Mister America

    ★★

  • Eternal Beauty

    ★★

  • Vertigo

    ★★

  • Disco Still Sucks