David has logged 41 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★½
Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Crowd Roars

The Crowd Roars

1932
×
★★★
Edit this entry  
13
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★½
Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Edit this entry  
11
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Driveways

Driveways

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Surrogate

The Surrogate

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Climb

The Climb

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Legend

Legend

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Dave

Dave

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Edit this entry  
03
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Commando

Commando

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★
Edit this entry