• Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Pelé

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

  • Extraction

    ★★

  • The History of the Seattle Mariners

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Late Night

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

  • Widows

  • 22 July

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Suspiria

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Shoplifters

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • The Post

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★★★★